Časté dotazy

Je cena domu opravdu konečná?

U nás nehrozí navyšování ceny během díla, jelikož se jedná o novostavbu, je logické, že cenu není možné navýšit takzvanými víceprácemi, s kterými se většinou musí počítat u rekonstrukcí starých domů. Jediné možné navýšení ceny vznikne v případě, že si u nás zákazník požádá o jiný materiál, než s kterým je počítáno v našem standardním vybavení. V tu chvíli se vypočítá pouze rozdíl ceny materiálu ať už směrem dolů, nebo nahoru.

Jak dlouho trvá stavební povolení a kdo ho vyřizuje?

O stavební povolení, nebo ohlášku lze žádat daný stavební úřad ve chvíli, kdy je připravena kompletní projektová dokumentace. Délka vyřízení je závislá na počtu stanovisek, které je potřeba zajistit pro konkrétní stavební parcelu. Stanoviska a regule jsou určena uzemním plánem vždy pro konkrétní lokalitu. Obvyklá doba povolení trvá řádově od dvou do pěti měsíců. Povolení si může zákazník zajistit samostatně, nebo za poplatek zajišťujeme my.

Jaká stavba je dražší? Dřevostavba, nebo zděná stavba?

Na tuto jednoduchou otázku existuje jednoduchá dopověď.
V dnešní době je cena materiálů srovnatelná, ovšem když budeme platit řemeslníky, kteří budou stavbu budovat jeden rok, nebo pět měsíců, logicky nám z toho vyplívá, že realizace dřevostavby musí být vždy levnější, než stavba zděného domu. Dalším faktem jsou technologické přestávky, které dřevostavba nevyžaduje, jelikož je převážná většina stavby realizována technologií suché výstavby.

Další velká úspora financí spočívá v tom, že dřevostavba má více vnitřního prostoru oproti zděné stavbě na stejné zastavěné ploše. Protože mají dřevostavby menší tloušťku stěn, v dvoupodlažním domě o rozměrech 10 x 10 m je zhruba o 10 m2 více užitkové plochy než v domě o stejném rozměru stavěným klasickým zděným způsobem. Tím pádem dřevostavba může mít menší zastavěnou plochu se stejným vnitřním prostorem jako zděný dům.

Jak se v dřevostavbě topí?

Při této odpovědi se každému naježí vlasy hrůzou na hlavě, ale nakonec každý pochopí, že je to neekonomičtější způsob vytápění pro naše dřevostavby – topí se přímotopně elektrickým podlahovým topením. Zní to děsivě, ale důležitým faktem je, že topení používáme v dřevostavbě a ne ve zděném domě, kde by tento topný systém byl opravdu špatnou volbou. Všechny ohledy spojené s elektrickým vytápěním hovoří kladně – rychlý náběh teploty, nízká sazba od poskytovatele energií, nízká pořizovací cena, komfortní ovládání, bezúdržbová technologie, doživotní záruka. Pro ty, kteří o těchto faktech stále pochybují bereme na ukázku k naším zákazníkům domů, kteří také nevěřili a sami Vám řeknou a ukážou účty, jak topení funguje. Dalším velice příjemným doplňkem pro zdroj tepla je krb, nebo krbová kamna, které bývají zpravidla ozdobou interiéru a pokud v nich zatopíte, nebudete už žádný jiný zdroj tepla v domě potřebovat.

Realizujete pouze domy, které máte v katalogu?

Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a splnit jeho přání a požadavky. Pokud někomu nevyhovuje náš katalogový dům, není problém s naší pomocí vymyslet dům přímo pro Vás na míru, nebo jen upravit dům z katalogu. Vždy je také důležité aby byl dům správně usazen do terénu na konkrétní parcelu. Prvním krokem, než začneme dům plánovat, jedeme společně s projektantem za Vámi na pozemek. Všechny úpravy, nebo tvorba projektu na míru jsou u nás bezplatné.

Jsou v ceně domu zahrnuty přípojky (voda, kanalizace, el.)?

Cena za provedení přípojek je na každém pozemku jiná. V zásadě se cena odvíjí od vzdálenosti jednotlivých tras. Hlavní rozdíly v ceně jsou u připojení kanalizace, kde je nejméně nákladné připojení na místní kanalizaci, pokud tato varianta není možná, musí se zvolit jímka, nebo ČOV – to nám určí projekt v souladu se stanoviskem stavebního úřadu. U připojení vodovodní přípojky jsou varianty vodoměru v domě, vodoměrné šachty na pozemku, nebo se řeší připojení ze studny – opět určuje projekt. Připojení el. přívodního kabelu je pouze o vzdálenosti trasy od pojistkového pilíře k domu.
Dům na klíč realizujeme včetně přípojek vždy po odsouhlasené cenové nabídce pro konkrétní situaci v závislosti na usazení domu na pozemek.

Jaká je životnost dřevostavby?

Důkazem dlouhé životnosti dřevostaveb je nejstarší, dosud fungující dřevostavba, která byla postavena před 600 lety. Fyzická životnost moderních dřevostaveb, tedy doba, po kterou stavba a její nosná část při běžné údržbě bude fungovat, je minimálně 100 -150 let.